ClickCease

7 טיפים כיצד לבחור ספק טוב

בחירה ספק טוב יכולה לעזור לעסק שלכם לצמוח באופן מאסיבי. בחירה שגויה יכולה להוביל לבעיות איכות, עיכובים או גרוע מכך. ולכן, כדאי להקדיש זמן מראש למציאת הספקים הטובים ביותר בנישה שלכם. במאמר זה אנו עוסקים בטיפים המובילים להבנת מה חשוב בבחירת ספק.

טיפ 1 גודל

המידע בין אם המפעל מונה 10 עובדים ובין אם זה 1,000 אינו חשוב עבור מרבית המוצרים. מפעלים רבים מנפחים את גודלם באתר האינטרנט שלהם ובמצגות מכיוון שהם חושבים שככל שהם נראים גדולים יותר הם מכובדים יותר. המפתח אינו בגודל המפעל, אך בין אם התקשורת שלכם איתם טובה, המחיר סביר והאיכות חייבת להיות מעולה (על זה אין עוררין). יש מפעלים קטנים שמומחים מאוד במוצרים מסוימים – ואז גם המחירים נמוכים יותר והאיכות טובה. 

טיפ 2 תקן

גלו מי הלקוחות העיקריים של המפעל, לפעמים המפעל עצמו יכול לתת לכם את המידע הזה, אפשר לבקש ממנו. אנחנו לדוגמא פנינו לספק שעדכן אותנו עוד במפגש ההיכרות שהוא עובד עם רשת הסופרים המובילה בגרמניה, לידל, כבר נקודה לזכותו. יכולת לדעת מי הם לקוחותיו הגדולים של הספק, שעובדים איתו לאורך זמן, ייתן לכם מושג על איכות העבודה שלהם. אם הם מספקים מוצרים למותגים בינוניים עד גדולים, אזי עליהם לעמוד בתהליכי בקרת איכות טובים יותר. וודאו כי הספק בעל ניסיון בייצוא המוצר שאתם מוכרים לשוק שלכם. אחרת יכולים להיות כל מיני מסמכי מכס שהם לא מודעים להם. חפשו ספקים המספקים שמות מותגים מובילים בשווקים שלכם. לרוב המותגים הגדולים יש תהליכי איכות וביקורת קפדניים מאוד.

טיפ 3 מחיר

לפעמים מפעלים קטנים יכולים להיות זולים ב -50% לעומת גדולים מכיוון שיש להם פחות עובדים לשלם להם ופחות תקורה. הבעיה היא שמפעלים קטנים עשויים להתקשות בלתקשר אתכם או שיש להם מעט ניסיון בייצוא. כאן השירותים של סוכן מקומי בסין יכולים לעזור. האיזון הטוב ביותר הוא מפעל קטן עד בינוני. יהיה להם ניסיון להתמודד עם קונים מעבר לים וכן עלויות נמוכות יותר. מפעלים ענקיים יכולים להיות יקרים מאוד מכיוון שהם צריכים לשמור על רווחים גבוהים כדי לכסות על כל העלויות שלהם, וזה לא משהו שאתם רוצים שיבוא על חשבונכם. 

טיפ 4 איכות

מניסיון, כמעט כל מפעל שנתקלנו בו, מצהיר כי תהליכי בקרת האיכות שלהם הם ברמה גבוהה. המציאות היא שאפילו מפעלים יוקרתיים ביותר, המייצרים מוצרי אלקטרוניקה למותגים מובילים יכולים ליפול. לכן חשוב, כי תתארגנו מראש על בקרת איכות משלכם לכל משלוח. אֵיך? שכרו חברת פיקוח של צד שלישי שתבצע בדיקת AQL לפני המשלוח. אנו ממליצים לעשות בדיקה עבור כל הזמנה – גם אם המפעל מייצר את המוצר שלכם בהצלחה כבר במשך שנים.

טיפ 5 יחס

דבר חשוב יותר מגודל המפעל או מהמחיר הוא, כמה מוטיבציה יש למנהלים שלו. אם הם מגיבים מהר, אחראיים ועושים כל שניתן כדי לענות על הדרישות שלכם, אז רוב הסיכויים שההזמנה שלכם תעבור בצורה חלקה בהרבה. אם אינכם לקוח חשוב לספק, ייתכן שהם לא יעזרו לכם כשתהיו זקוקים למשלוח מהיר יותר או שמשהו משתבש, היחסים נמדדים לטוב ולרע בדרך כלל כאשר משהו משתבש, אבל עדיף לדעת מראש. 

טיפ 6 טכנולוגיה

כשרוב האנשים חושבים על מפעלים, הם חושבים על מכונות, רובוטים ותהליכים. מרבית מוצרי הצריכה מיוצרים במפעלי לואו-טק כאשר עובדים יושבים סביב מסוע או שולחן ומרכיבים את כל חלקי המוצר השונים ביד. אפילו מוצרי אלקטרוניקה מתקדמים מסתמכים על הרבה עבודת כפיים בהרכבה שלהם. מכיוון שרוב המוצרים כוללים כמות גבוהה של עבודת כפיים – דברים עלולים להשתבש. לכן חשוב לבדוק דגימות מוצרים לפני ההזמנה ולנסות למנוע בעיות מראש.

טיפ 7 ביקור

לאחר יצירת קשר עם כמה שיותר מפעלים דרך האתרים הרלוונטיים, הדרך המומלצת להגיע לספקים הטובים ביותר, היא לבקר את הספק שלכם פיזית ולבדוק אותם בעצמכם. נכון שהיום בעידן הקורונה זה הפך להיות מסובך יותר, אבל אנחנו כבר בפוסט קורונה ועוד מעט נהיה כבר לגמרא אחרי, וזה כן יהיה אפשרי וישים. לאחר ביקור של 10 ימים במפעלים תדעו הרבה יותר ותוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה. עד שיהיה אפשר להגיע פיזית, שיחות וידאו מאפשרות לכם לערוך סיורים וירטואליים ולבדוק את התהליכים והמוצרים של הספקים הפוטנציאליים.

אהבתם? שתפו...

אולי יעניין אותך גם...

לנהל נכון חנות באמזון- תוכנות ניהול כלים ופיצרים ייחודיים

הפיצ'ר Amazon Brand Analytics 

  מטרת הפי'צר היא לאפשר לכם הסוחרים למקסם את המכירות באמצעות ניתוח נתונים אפקטיביים. מי

המשך קריאה »
בואו נקדם אתכם - טכניקות להזנקת מכירות באמזון

PRIME DAY 2021

הגענו לאותה התקופה בשנה: אנחנו ממש ממש לפני הפריים דיי. בשנה שעברה, שהמגפה העולמית היתה עוד

המשך קריאה »

חיפוש ופניה לספקים

מה זה כולל?

  • הכרות עם אתרים למציאת ספקים
  • קריטריונים לספק שנרצה לעבוד איתו
  • בדיקות ואישורים למוצרים
  • משלוחים (סוגי שילוח: אויר, ים , DDP) 
  • חישוב ריווחיות מוצר
  • פניה לספקים, איך נכון לדבר איתם ועל מה להתמקח
  • תשלום לספק  
  • הוזלת מחירים
  • הזמנת סחורה – כמה להזמין ומתי על מנת לא לצאת ממלאי


למי זה מתאים?

סוחרים מתחילים.

אורך השיעור: 55 דקות.

עלות: 250 ש"ח