ClickCease

לקראת כניסה ל – Q4 משמעות הצהרת אמזון בנוגע למועדי החגים

סוחרי אמזון במסלול FBA אפשר להגיד שקצת מזלזלים במועדים שאמזון פרסמה להעביר את המלאי שלהם למחסניה בזמן עבור תקופת החגים.

אמזון הודיעה לסוחרים בפוסט ב – 30 בספטמבר שהם צריכים להביא את המלאי של המוצרים המובילים ביותר שלהם למרכזי אמזון בארה"ב עד 15 בנובמבר על מנת להבטיח שיהיה להם מספיק מלאי זמין עבור בלאק פריידי וסייבר מאנדיי.

באמזון ציינו, כי הם מקבלים כמות גדולה של משלוחים במהלך תקופת החגים, וכי על הסוחרים לבדוק את כמות המלאי המומלצת שלהם ולתכנן את המשלוחים מבעוד מועד. 

מה שהטריד הרבה סוחרים היה שאמזון דאגו לציין, כי המועד האחרון להזמנות עבור חג המולד, הוא ה -11  בדצמבר. סוחרים שונים החלו מיד לפרסם מספר נושאים שנתקלו בהם וגרמו להם להיות סקפטיים לגבי ההצהרה של אמזון. 

קצת על האתגרים שלנו לקראת Q4: 

אתגר אחד: המכסה של כמה סחורות אפשר לשלוח למרכזים של אמזון FBA. במילים אחרות, בשל ההגבלות של אמזון אין הם יכולים לשלוח את כמות המלאי שהם אומרים שהם צריכים.

"האם תגדילו או תבטלו את מגבלות המלאי כדי שנוכל לעמוד בהנחייה שאתם ממליצים עליה בפוסט?", שאל אחד הסוחרים.

"מלאי המקסימום שלנו יורד מדי שבוע למרות שיש לו IPI מעל 700 והגדלת המכירות בכל חודש", כתב אחר.

אתגר נוסף: משך הזמן שלוקח לאמזון לבצע צ'ק-אין של המלאי לאחר שהתקבל במחסנים שלהם. חלק מהסוחרים אומרים שהמלאי שלהם יושב במרכזי אמזון במשך שבועות ואפילו חודשים לפני שהוא זמין לרכישה. בעיה קשה. 

"האם למי שהחליט באמזון על תאריכי החגים האלה יש מושג כמה זמן לוקח לקבל משלוח?", שאל אחד הסוחרים. "מי הם האנשים האלה והאם יש להם מושג מהי המציאות? יש לנו משלוחים שמופיעים בסטטוס "מעבר" באמזון במשך שבועות לאחר שאנו רואים שהמשלוח מזמן התקבל, ואז אנחנו מחכים במשך חודש שלם כדי שנוכל להתחיל למכור". 

סוחר אחר כתב, "זה מגוחך לחשוב שכל מחסן, שלא לדבר על אמזון הענקית, יכול להכניס מיליוני פריטים חדשים ב -11 בדצמבר ולרשום אותם ולהכין אותם למשלוח חג המולד. אני לא יודע מי כתב את ההודעה הזו, אבל ברור שהם מעולם לא מכרו שום דבר באינטרנט, ולא יודעים דבר על לוגיסטיקה".

סוחר אחד שיתף תמונה שהראתה עד כמה המועדים של אמזון לא מציאותיים. וככה ראו בתמונה: ב – 4 באוגוסט נוצר משלוח, הסוחר שלח את 2 הקופסאות באמצעות UPS, אשר נמסרו למרכז אמזון בנבדה יומיים לאחר מכן.

אמזון בדקה את הקופסא הראשונה 50 יום מאוחר יותר, ואת הקופסא השנייה כעבור 54 ימים.

באופן רשמי Q4 כבר התחיל בתחילת החודש הנוכחי ומעניין, כי הסוחרים בהתייחסות שלהם להצהרה של אמזון לא עסקו בסוגיה עד כמה מוקדם תתחיל עונת הקניות השנה, בכל מקרה, אמזון עצמה פתחה השבוע את עונת הקניות לחגים עם ההכרזה על עסקאות אטרקטיביות לבלאק פריידי.

*קרדיט לאתר ecommercebytes

אהבתם? שתפו...

אולי יעניין אותך גם...

להצליח ובגדול - טיפים לסוחרים מתחילים באמזון

One – Tap Product Review

נכון ליום כתיבת מאמר זה, עורכת אמזון ניסוי של מערכת המאפשרת ללקוחות להשאיר משוב על

המשך קריאה »

חיפוש ופניה לספקים

מה זה כולל?

  • הכרות עם אתרים למציאת ספקים
  • קריטריונים לספק שנרצה לעבוד איתו
  • בדיקות ואישורים למוצרים
  • משלוחים (סוגי שילוח: אויר, ים , DDP) 
  • חישוב ריווחיות מוצר
  • פניה לספקים, איך נכון לדבר איתם ועל מה להתמקח
  • תשלום לספק  
  • הוזלת מחירים
  • הזמנת סחורה – כמה להזמין ומתי על מנת לא לצאת ממלאי


למי זה מתאים?

סוחרים מתחילים.

אורך השיעור: 55 דקות.

עלות: 250 ש"ח